Dworek Koćmierzów leży w prawobrzeżnej części Sandomierza przy ul. Koćmierzów 33. Początki jego działalności jako placówki kulturalnej, będącej płaszczyzną do zaistnienia mieszkańców, sięgają 2005 roku. To ładnie położone miejsce zorientowane jest na organizowanie aktywności kulturalnych, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań, krzewienie patriotyzmu lokalnego wpisującego się w idee „ małej ojczyzny”, propagowanie czytelnictwa, spędzanie czasu wolnego, w tym także podczas wakacji i ferii zimowych, wreszcie na integrację społeczności lokalnej zarówno dzieci i młodzieży jak i dorosłych.

 

Sandomierskie Centrum Kultury po przejęciu w listopadzie 2015 roku tego obiektu zamierza stworzyć i umożliwić różnorodną formułę uczestnictwa w kulturze, skierowaną do każdej chętnej grupy wiekowej. Nasza aktywność w tym miejscu jak planujemy obejmie zakres literatury, sztuk plastycznych, teatru, kultury ludowej, w tym kulinarnej. Planujemy położyć nacisk na pielęgnowanie rodzimych tradycji i obyczajowości. Służyć temu mają rozmaite wydarzenia, zajęcia i spotkania okolicznościowe, jak choćby święcenie pokarmów wielkanocnych, wigilie, kolędowanie, przygotowywanie potraw, stroików, wianków, itp. Przy budynku znajduje się także plac zabaw i teren do gry w koszykówkę, czyli miejsce na aktywność rekreacyjną i sportową. Dworek Koćmierzów sukcesywnie ma także stawać się miejscem przechowywania pamiątek przeszłości, przestrzenią ekspozycyjną, lokalnym, integracyjnym i osiedlowym miejscem wymiany doznań kulturalnych.

 

W jego ofercie znajduje się również wynajem pomieszczeń wraz z pełnym wyposażeniem na organizację uroczystości rodzinnych, spotkań okolicznościowych, szkoleń, pokazów, wykładów i prelekcji. Szczytna idea pro publico bono przyświeca codziennej działalności Dworku Koćmierzów. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się w konstruktywną działalność tego miejsca.

 

Aby poznać Państwa oczekiwania co do oferty, jaką staramy się stworzyć dla lokalnej społeczności, prosimy o wypełnienie załączonej poniżej ankiety i przesłanie jej na adres e-mail: dworek@esceka.pl

 

Pomoże nam to dostosować zakres działalności Dworku Koćmierzów do Państwa zainteresowań i umożliwi jej wdrożenie na miarę możliwości Sandomierskiego Centrum Kultury.

 

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 11.00 - 19.00

Dworek Koćmierzów
ul. Koćmierzów 33,
27-600 Sandomierz
tel. 604 684 143
dworek@esceka.pl

Grudzień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1