WSPÓLNE ŚPIEWANIE dla POKOJU

„Ludzie śpiewający razem… mogą przenosić góry”

Zaczynem, esencją poruszającą ludzi, czasem tłumu jest energia CHÓRU i OSOBY PROWADZĄCEJ, która wznieca głosem i postawą zaangażowaną ludzi do wspólnego działania, śpiewania, wzruszania, uniesienia, myślenia o współdziałaniu w dobrej wierze, dla promowania kultury, wspierania dziedzictwa regionu. 

Chór powstał pół rok temu z inicjatywy Państwa Anny i Jacka Przybyszów. Głównym założeniem chóru jest rozpowszechnianie muzyki gospel oraz wartości chrześcijańskich, muzyki polskiej - regionalnej, utworów M. Gomółki, utworów patriotycznych poprzez zróżnicowane formy przekazu, propagowanie aktywnego udziału w kulturze oraz zwiększenia swojej wiedzy w tym zakresie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych - mieszkańców Sandomierza oraz turystów.
 

Zapraszamy na próby w każdy piątek o godz. 17.00
w Muzeum Okręgowym 
w Sandomierzu.

 

WSPÓLNE ŚPIEWANIE jest nośnikiem jednoczącym, wspólnotowym, to radość i energia, porywanie serc i uczuciowość

WSPÓLNE ŚPIEWANIE w szczególności utworów gospel- muzyki serca, to motywacja do radości i wielbienia darów bożych nie tylko od święta ale na co dzień.

WSPÓLNE ŚPIEWANIE to dawka siły i duchowego ukojenia przed podziałami i słabościami.

WSPÓLNE ŚPIEWANIE to szczery, autentyczny przekaz uniwersalnych wartości, przesłanie uwielbienia miejsca urodzenia i życia zgodnie z naturą.


***

Sandomierski chór zamkowy SAN-do-MIR działa w sieci! Warsztaty wokalne online z Anną Przybysz na kanale YouTube Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.


Zapraszamy!
 

Kalina, Malina
www.youtube.com/watch?v=7gWQm3qT94g


Tam gdzieś pod Sandomierzem
www.youtube.com/watch?v=WxCb8CBGSjI


Go Down Moses
www.youtube.com/watch?v=bhXm0f6w_kI&feature=emb_logo
 

​Koncerty i imprezy z udziałem Chóru:

2-go sierpnia 2015 z inicjatywy prowadzącej Anny Przybysz odbyło się pierwsze, bardzo liczne  WOLNE ŚPIEWANIE na dziedzińcu  Zamku - było to wspólne śpiewanie mieszkańców Sandomierza i okolic oraz turystów dla uczczenia Powstania Warszawskiego oraz Akcji Burza. Spotkaniu towarzyszyło wielkie wzruszenie, obecność Harcerzy, Sandomierskich Strzelców, weteranów, dzieci i młodzieży, a przy tym zainteresowanie  historią, poczucie jedności i zachwytu nad naszą tradycją i pięknem polskich utworów, strojów i poczucie mocy wspólnoty.

9-10-11 Października 2015 roku prowadziliśmy WARSZTATY GOSPEL, których owocem był koncert dla mieszkańców Sandomierza, turystów i rodzin uczestników warsztatów. Warsztat cieszył się dużym zainteresowaniem i pokazał jak bardzo potrzebna jest taka inicjatywa wspólnego śpiewu dla osób nieprofesjonalnych, kochających śpiew i rozwój osobisty.   Warsztaty stały się zaczynem  chóru dającemu możliwość współpracy i działania dla dobra realizacji pasji artystycznych, kontakty ze sztuką i kulturą oraz na rzecz miasta i jego mieszkańców.

11-go listopada chór inicjował WOLNE ŚPIEWANIE na Zamku. Z okazji Święta Niepodległości mieszkańcy w Sali Rycerskiej siedzieli wokół małego stolika z bukietem biło czerwonych róż, brali udział w debacie otwartej na temat „Czym jest dla mnie wolność?” oraz wspólnie z chórem i prowadzącą śpiewali ze wzruszeniem i żarliwością pieśni wolnościowe… to nie była akademia to było poruszające spotkanie Polaków…

10-go stycznia 2016 odbyło się ANIELSKIE ŚPIEWANIE  Chóru Zamkowego i mieszkańców Sandomierza. Noworoczny nastrój, kolędowanie  i pieśni spirituals, śpiewane wspólnie z widzami dało poczucie jedności, artystyczne doznania i zainteresowanie wnętrzem Muzeum i jego zbiorami, sztuką, tradycją i dziedzictwem niematerialnym regionu oraz Polski.

24-go kwietnia 2016 chór zainicjował WIOSENNE ŚPIEWANIE, czyli wspólne śpiewanie z radości do wolności i miłości- wiosennych mocy. We wspólnym śpiewaniu m.innymi pieśni ludowych brali udział mieszkańcy, turyści oraz goście z okolicznych wsi: Zajeziorza, Andruszkowic, Janowic, Chobrzan, Bogorii Skotnickej, Samborca w której prowadzimy wraz z mężem świetlice wiejskie.  Dla Muzeum to ogromna promocja, zachęta do spędzania  tam radosnych chwil i obcowania z kulturą, historią i sztuką.

Październik 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3