Port Kultury znajduje się w prawobrzeżnej części Sandomierza (ul. Portowa 24) i jest placówką powstałą w miejscu byłego Centrum Rekreacji. Sandomierskie Centrum Kultury, po przejęciu tego obiektu w styczniu 2017 roku, zamierza stworzyć i umożliwić mieszkańcom Sandomierza oraz okolic różnorodną formułę uczestnictwa w kulturze, wzbogacając ofertę o gamę zajęć zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. W niedalekiej przyszłości planowany jest także remont budynku wraz z modernizacją pomieszczeń w ramach programu rewitalizacji Sandomierza na lata 2016-2023.

Działania Portu Kultury zorientowane są na rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb oraz aspiracji kulturalnych, tworzenie, upowszechnianie oraz promowanie aktywnego i kreatywnego uczestnictwa w kulturze, organizowanie wydarzeń kulturalnych, animację czasu wolnego (również podczas wakacji i ferii zimowych) oraz integrację społeczności lokalnej. W obiekcie odbywają się m.in. zajęcia muzyczne, teatralne, plastyczne, edukacyjne, hobbystyczne oraz rekreacyjne.

Oferta placówki obejmuje również wynajem pomieszczeń wraz z pełnym wyposażeniem na organizację spektakli, koncertów, prób zespołów muzycznych, zajęć edukacyjnych, szkoleń, pokazów, wykładów i prelekcji. W Porcie Kultury znajdują się zarówno mniejsze pracownie, jak i sala kameralna oraz duża sala widowiskowa ze sceną i widownią na 195 miejsc. W holu głównym funkcjonuje również galeria wystawiennicza, gdzie prezentowane są prace plastyczne oraz fotograficzne autorstwa zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

W obiekcie mieści się również filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Długosza, Świetlica Środowiskowa oraz Koło Wędkarskie nr 33 PZW, z których oferty korzystają mieszkańcy zarówno prawobrzeżnego jak i lewobrzeżnego Sandomierza.

Aby poznać Państwa oczekiwania co do oferty, jaką staramy się stworzyć dla mieszkańców Sanodmierza, prosimy o wypełnienie załączonej poniżej ankiety i przesłanie jej na adres e-mail: kk@esceka.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Pracownia dźwięku "Czarno-Biali"
Sandomierska Orkiestra Dęta
Zumba
Warsztaty fotograficzne
Warsztaty fotografii tradycyjnej
Warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych
Zajęcia baletowe dla dorosłych i seniorów
Zajęcia Formacji Tanecznej "Dance Mania"
Sexy Dance - zajęcia taneczne dla Pań
Zajęcia indywidualne: gitara
Zajęcia musicalowe
Zajęcia wokalne

ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ ANIMATORKI STACYJKOWO:
Kreatywne zajęcia plastyczne

***

Port Kultury
ul. Portowa 24
27-600 Sandomierz
tel. 15 644 50 74

kierownik@esceka.pl – administracja, wynajem sal
kk@esceka.pl – organizacja wydarzeń, program zajęć
kapelmistrz@esceka.pl 
- kapelmistrz Sandomierskiej Orkiestry Dętej

Załączniki:

Wrzesień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1