Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu mieści się w ścisłym centrum na Rynku, przy głównym ciągu komunikacyjnym miasta, a także w samym sercu największych atrakcji turystycznych. Ze względu na swoje położenie stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania miasta.

 

CIT w Sandomierzu funkcjonuje w strukturach Sandomierskiego Centrum Kultury.  Elementem uzupełniającym pracę informatorów jest infokiosk znajdujący się na zewnątrz budynku, a także mapa/praktyczne informacje na witrynie wewnątrz obiektu. Wnętrze Centrum urządzone jest starannie i przy znacznym uwzględnieniu strony estetycznej oraz wizerunkowej. W środku znajdziemy bowiem gabloty z ekspozycją miejscowych produktów, a także wydawnictwa albumowe. Wystrój wnętrza wzbogaca ekspozycja prac lokalnych artystów.

 

CIT prowadzi sprzedaż monet okolicznościowych, biletów na koncerty, a także materiałów promocyjnych. Obszar konsultacji jak i samoobsługi dla turystów stwarza dogodne warunki do udzielania informacji jednocześnie i niezależnie wszystkim pracownikom. Dzięki bardzo miłej obsłudze, możliwości korzystania z ogólnodostępnej bibliotece turystycznej oraz przechowania bagażu  turysta może poczuć się w sandomierskim Centrum Informacji komfortowo. Ogromnym atutem jednostki jest niezależne pomieszczenie ze stanowiskiem komputerowym przeznaczonym do użytku turystów. Znajdziemy tu informacje w postaci ulotek, folderów oraz różnych wydawnictw o najbliższej okolicy, ponadlokalne oraz regionalne również w językach obcych. W pomieszczeniu znajduje się także pamiątkowa księga wpisów dla turystów. Dodatkową zaletą jest funkcjonująca pod opieką CIT wypożyczalnia rowerów.   

 

W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ W POLSCE Z DN. 09.05.2020 R. WPROWADZONE ZOSTAJĄ NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
W CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ W SANDOMIERZU:

1. Interesanci przed wejściem do Centrum Informacji Turystycznej mają obowiązek zdezynfekowania rąk.
2. Interesanci mają obowiązek używania maseczek ochronnych.
3. Ograniczeniu ulega liczba interesantów, przebywających jednocześnie w punkcie do 3 osób.
4. Interesant jest zobowiązany do zachowania min. 1,5-metrowego odstępu od innych.
5. Wszelkie materiały promocyjne (foldery, publikacje, ulotki) podawane są bezpośrednio przez pracownika Centrum Informacji Turystycznej.
6. Interesanci, którzy mają objawy infekcji (katar, kaszel, podwyższona temperatura ciała) nie mogą korzystać z obiektu. Pracownikowi CIT przysługuje prawo zakazu wpuszczenia takiej osoby.
7. Rekomendowana płatność kartą za dokonane zakupy.

 

***

Centrum Informacji Turystycznej
Rynek 20
27-600 Sandomierz
tel.: +48 15 644 61 05
informacja@sandomierz.travel
www.sandomierz.travel

Grudzień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1