19 maja br. w Porcie Kultury odbył się casting do musicalu rockowego pt. „Przebudzenie Wiosny”, w ramach projektu Sandomierska Akademia Musicalu. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, pojawiło się wiele uzdolnionych osób marzących o występie na scenie.

Komisja w składzie: Kamila Kremiec-Panek (przewodnicząca komisji i koordynator projektu), Martyna Maziarz (instruktorka wokalna) oraz Justyna Kuchta (choreograf), oceniała zdolności wokalne, aktorskie, a także warunki taneczne uczestników. Poprzez dodatkowe zadania komisja sprawdzała umiejętność improwizacji i radzenia sobie ze stresem. Niektóre z poleceń zaskoczyły biorących udział w castingu: 

Nie przewidziałam tego, że swoją partię mówioną – swój monolog – będę musiała powiedzieć, próbując prawie się rozpłakać, a nie jest to smutny monolog, więc było to troszeczkę trudne i dość niecodzienne. Nie spodziewałam się tego, że będę musiała zatańczyć, co mnie mocno zszokowało, a także powtarzanie słów „uderz mnie” z różnym stopniowaniem było dużym zaskoczeniem. – mówiła Małgorzata Maleszak.

Wśród uczestników pojawili się zarówno debiutanci, jak i osoby posiadające doświadczenie sceniczne.

Uczęszczam na zajęcia Studia Piosenki już od czterech lat. Należałam do grupy tanecznej Paradox, jednak musiałam na chwilę przestać. Mam nadzieję, że od września znów wrócę. Uczęszczałam też na zajęcia grupy teatralnej Metafora w Sandomierzu – mówiła Julia Maszczak.

Trudny do opanowania stres, wysoka konkurencja wśród uczestników pozytywnie wpłynęły na rezultat przesłuchań:

Wydaję mi się, że poszło mi dobrze jeśli chodzi o stronę czysto wokalną i stronę aktorską, wydawało mi się, że jestem gorszym aktorem. Jeśli chodzi o ruch, to mogłem się bardziej postarać – mówił Wojtek Leśniewski.

Jestem bardzo zadowolona z wysokiego poziomu uczestników castingu. Komisja będzie miała poważny problem z wyborem – powiedziała koordynator projektu.

Ogłoszenie wyników castingu już w poniedziałek tj. 22.05.2017.

Życzymy wszystkim powodzenia!!!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Grudzień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1