Operetki Czar

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zapraszają na koncert „Operetki Czar” w wykonaniu Ewy Mierzyńskiej, Andrzeja Smogóra oraz Adama Mazonia. Koncert odbędzie się w sobotę, 22 lutego 2020 r. o godz. 19:00 w Sali Rycerskiej Muzeum Okręgowego w Sandomierzu (Zamkowa 12).

Bilety: 25/20 zł*
*Bilety w cenie 20 zł przysługują posiadaczom Sandomierskiej Karty Mieszkańca, Karty Dużej Rodziny, Karty Seniora oraz dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom, emerytom i rencistom.

Ulgi nie łączą się.

Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, 27-600 Sandomierz, tel. 15 644 61 05 oraz za pomocą serwisu internetowego www.kupbilecik.pl lub (w miarę dostępności) bezpośrednio przed koncertem.

Organizatorzy: Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.

Patroni medialni: STV - SandomierzTV.pl - Telewizja Internetowa, Tsa24.com, Lokalna.TV, Internetowa TV Wisła, Telewizja Lokalna TVL, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański.

***

Ewa Mierzyńska

Dyplom w klasie śpiewu solowego u mgr Felicji Kotyczka. Mgr Kulturoznawstwa – Uniwersytet Śląski.

Solistka Operetki Śląskiej w Gliwicach do 1996 r. W latach 1996 - 2001 solistka Teatru Muzycznego w Gliwicach (zmiana nazwy). W sezonach 1993 - 1995 współpraca z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Od 1999 współpraca z Teatrem Młodego Widza w Katowicach. Współpraca z Płocką Orkiestrą Symfoniczną w ramach Płockiej Sceny Muzycznej. Taniec, step. Koncerty z Orkiestrami Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Sudeckiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Śląskiej pod batutą Jacka Bonieckiego, Tadeusza Mazurka, Macieja Niesiołowskiego, Andrzeja Zubka i innych. Liczne koncerty kameralne i estradowe, w kraju i za granicą ( Niemcy, Czechy, Szwajcaria, Włochy - koncert w Ambasadzie Polskiej w Rzymie). Ma na swym koncie wiele ról operetkowych i musicalowych.

W 2005 r. Nagroda Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza w dziedzinie kultury. Współzałożycielka Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Od maja 2004 r. do czerwca 2007 r. Główny Doradca d/s Artystycznych i solistka Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

2008 r. płyta - Kolędy w Bazylice.

Ważniejsze role

Operetka:
Małgosia - „Skowronek” F. Lehar
Hanna - „Wesoła Wdówka” F. Lehar
Dolly - „Frasquita” F. Lehar
Mi - „Kraina uśmiechu” F. Lehar
Ciboletta - „Noc w Wenecji” J. Stauss
Pepi - „Wiedeńska Krew” J. Straus
Treszka - „Manewry jesienne” E. Kalman
Liza - „Hrabina Marica” E. Kalman
Beatrice - „Boccaccio” F. von Suppé
O Lia San - „Wiktoria i jej huzar” P. Abraham
Daisy - „Bal w Savoy’u” P. Abraham
Paulina - „Król Walca” J. Strauss
Hortensja - „Bal w Operze” R. Heuberger
Madzia - „Porwanie Sabinek” T. Kierski

Musical:
Maria - „ West Side Story” L. Bernstein

Sally Smith - „Me and My Girl” N. Gay
Eliza Doolitle - „My Fair Lady” F.Loewe
Liczne bajki , między innymi:
Kopciuszek - „Kopciuszek” M. Lida
Margiana - „Sezam Ali Baby” A. Zubek

Andrzej Smogór

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydz. Wokalno – Aktorskim. Solista Operetki Śląskiej w Gliwicach do 1996 r. W latach 1996 - 2001 – solista Teatru Muzycznego w Gliwicach (zmiana nazwy). W latach 1993 – 1995 współprac z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Stała współpraca z Teatrem Młodego Widza w Katowicach. Współpraca z Płocką Orkiestrą Symfoniczną w ramach Płockiej Sceny Muzycznej. Koncerty z Filharmonią Kaliską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Śląską pod batutą Jacka Bonieckiego, Tadeusza Mazurka, Macieja Niesiołowskiego, Andrzeja Zubka i innych. Koncerty kameralne i estradowe w kraju i za granicą ( Niemcy, Czechy, Szwajcaria, Włochy - koncert w Ambasadzie Polskiej w Rzymie), taniec, step. Współzałożyciel Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Od lipca 2004r do maja 2007r. Dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej i solista Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej . 2008 r. płyta - Kolędy w Bazylice.

Ważniejsze role

Operetka:
Paul Aubier - „Bal w operze” R. Heuberger
Celestyn - "Nitouche" Herve
Biesamyka - „Popłoch wśród dziewcząt” J. Milutin
Pappacoda - „Noc w Wenecji” J. Strauss
Minister - „Wiedeńska krew” J. Strauss
Koloman Żupan - „Hrabina Marica” E. Kalman
Ferry Hegedus - „Wiktoria i jej huzar” P. Abraham
Mustafa-Bey - „Bal w Savoy’u P. Abraham
Książe Pietro - „Boccaccio” F. von Suppé
Armand Brissard - „Hrabia Luxemburg” F. Lehar
Iwan - „Carewicz” F. Lehar
Józef - “Król Walca” J. Strauss
Leonard Strzyga–Strzycki - “Porwanie Sabinek” T. Kierski

Musical:
Riff - "West Side Story" L. Bernstein (polska premiera)

Bill Snybson - „Me and My Girl” N. Gay
Nikos Kazantzakis - „Zorba” J. Kander
Higgins - „My Fair Lady” F. Loewe

Adam Mazoń

Pianista i aranżer. Od 1983 r. związany z Operetką Śląską, Gliwickim Teatrem Muzycznym, gdzie m.in. pełnił funkcję kierownika chóru. Współrealizator polskich prapremier musicali "West Side Story" Leonarda Bernsteina, "Chicago" Johna Kandera, "Oklahomy!" Richarda Rodgersa, musicalu "Footloose" Toma Snow'a, czy "High school musical".

Założyciel grupy wokalnej Sing Connection, którą wraz z przyjaciółmi prowadzi od 1998 r.

W Gliwickim Teatrze Muzycznym zrealizował jako kierownik muzyczny kilka spektakli, m.in. widowisko "Mickiewicz", polską prapremierę musicalu "Grają naszą piosenkę" Marvina Hamlischa, a w 2004 r., widowiska "Wiedeń moich marzeń" i "W wiedeńskim nastroju".


Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5