Cuda Wianki 2018” w Sandomierzu

Serdecznie zapraszamy do Sandomierza na Cuda Wianki, które odbędą się w sobotę 23 czerwca 2018 nad Wisłą na Bulwarze im. Marszałka J. Piłsudskiego.

Przygotowaliśmy dla Państwa liczne atrakcje!

W programie:

godz. 17.00 – 20.00/ zielony teren nad Wisłą przy sobótkowym ognisku 
Herbarium łąkowe – o łąkowych ziołach i polnych kwiatach opowiedzą zielarki ze Stowarzyszenia „Cztery Źródła”.
Wiły rusałki wianki – pokazy i warsztaty wicia wianków na różne okazje.

godz. 17.00 – 20.00/ Park Piszczele/ Rynek Starego Miasta/ bulwar nad Wisłą
Cuda Wianki – gra terenowa, której celem będzie odnalezienie kwiatu paproci.

godz. 18.00 – 23.00/ Scena nad Wisłą

  • Występy Szkolnego Zespołu Tańca Ludowego Sędomir

  • Konkurs na najpiękniejszy wianek 

  • Rejs statkiem po Wiśle

  • Finał konkursu na najciekawszą legendę o Sandomierzu

  • Podsumowanie gry terenowej pt. Cuda Wianki

  • ok. 20.00 koncert Kapeli Neoludowej Łubu Dubu

  • ok. 21.00 koncert zespołu Fifidroki

  • ok. 22.30 - Teatru Ognia Furion – pokaz fire show

Gorąco zapraszamy nad Wisłę!!!

Organizatorzy: Urząd Miejski, Sandomierskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

***

WARSZTATY WICIA WIANKÓW

Warsztaty wicia wianków na różne okazje z wykorzystaniem żywych kwiatów i ziół przeprowadzi pani Aneta Kroker. Scrapbooking oraz florystyka to jej największe pasje. Pani Aneta prowadzi bloga: www.mojeprosterzeczy.blogspot.com, gdzie można zobaczyć niektóre z jej prac. Jest samoukiem, który dąży do perfekcji. Chętnie bierze udział w różnych szkoleniach. W tym roku uczestniczyła w dwóch warsztatach florystycznych prowadzonych przez Mistrza Polski Florystów - Tomasza Maxa Kuczyńskiego. Pod czujnym okiem mistrza powstawały m.in. przepiękne wianki na różne okazje. Chętnie dzieli się z innymi swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem.

SZKOLNY ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO „SĘDOMIR"

Zespół powstał w 2008 r. Członkami zespołu są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Sandomierzu, Gimnazjum nr 2 im. 2 Pułku Piechoty w Sandomierzu oraz innych sandomierskich szkół. Na chwilę obecną zespół zrzesza ponad 30 tancerzy doskonalących swoje umiejętności zarówno taneczne jak i wokalne w dwóch grupach szkoleniowych.

Program artystyczny dostosowany jest do wieku i możliwości wykonawczych tancerzy. Młodzi artyści prezentują swoje umiejętności w Polonezie, Krakowiaku (grupa I i II), Suicie tańców lubelskich. Suicie tańców śląskich, Suicie tańców żywieckich, Kujawiaku z oberkiem, Polce warszawskiej oraz Polce.

ŁUBU DUBU

Zespół Łubu Dubu powstał w 2011 r. w Głogowie Małopolskim, jego inicjatorem jest Piotr Grygiel. Początkowo nie miała to być stała formacja tylko projekt, powołany na potrzeby nagrania płyty z kolędami w rockowych aranżacjach. Z czasem jednak, po ustabilizowaniu składu, twórczość zespołu przybrała formę zbliżoną do prezentowanej obecnie, mianowicie, jak to mawiają muzycy, łąkowe interpretacje utworów ludowych i własne kompozycje o tematyce obyczajowej, inspirowane ludowością i twórczością poetów romantycznych. Łubu Dubu ma szczęście nagrywać dużo i często, dlatego światu zostały już pokazane: minialbum “Przeciekło” (2015 r.) długograj “Posłuchajmy” (2016 r.) długograj z kolędami z towarzyszeniem ukraińskiego trio wokalnego Ogniewica pt. “Stała nam się nowina miła” (2017 r.) Obecnie, w związku z obchodzoną 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Łubu Dubu przygotowuje kolejny album z tekstami legionowego poety, pochodzącego z Podkarpacia, Józefa Mączki. W warstwie muzycznej Łubu Dubu korzysta zarówno z instrumentarium właściwego muzyce rockowej, jak i nie boi się sięgać po instrumenty tradycyjne, jak skrzypce, kontrabas, klarnet, akordeon. Do sukcesów zespołu można zaliczyć II miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów “Juwenaliada” w Krośnie w 2016 r. oraz bycie finalistą Przeglądu Muzyki Folkowej w Ulanowie oraz Mikołajek Folkowych w Lublinie (oba w 2017 r.). Największym szczęściem dla zespołu jest jednak pozytywny odbiór słuchaczy. Obecny skład Łubu Dubu: Justyna Mokrzycka - wokal; Izabela Kawalec - skrzypce; Piotr Grygiel - wokal, gitara, bębny w tradycyjnej odsłonie; Mateusz Szluz - gitara, wokal; Janusz Radwański - basowanie; Wojciech Dulski - perkusja, akordeon w tradycyjnej odsłonie.

soundcloud.com/lubudubu
www.facebook.com/lubudubu.band
www.youtube.com/channel/UCRoFkz34jNOkv_LoU98Sc7A

FIFIDROKI

Alternatywni, folkowi, punkowi i ludowi. Pozagatunkowi, bo liczy się energia. Do tego elektryczni i elektroniczni.

Muzyka Fifidroków ma swoje źródła w śląskich kominach, beskidzkich polach, ukraińskich wsiach, żydowskich kibucach i zakazanych dzielnicach śląskich miast. Ich muzyka jest równie agresywna i brudna co balladowa i baśniowa.

Nie ma gatunku muzycznego, który jasno opisuje muzykę Fifidroków, tak jak nie ma piosenki Fifidroków, która mieści się w danym gatunku. Są natomiast słuchacze, którym brak kategorii nie straszny i którzy doceniają zawartość muzyki w muzyce. To dla nich grają Fifidroki.

Właśnie wydali swoją pierwszą płytę długogrającą “Blomkul” . Niech was jednak nie zwiedzie ta wegetariańska nuta (blomkul to po śląsku “kalafior”), gdyż w utworach zdecydowanie nie brakuje mięsa, krwi, a także magii i lirycznej tajemnicy. Blomkul to nie zawsze lekkostrawny i przyjemny folkowy gulasz, czasem wręcz bulgocze i kipi agresywnie innym razem lekko pyrka na gazie, ale od pierwszego do ostatniego dźwięku jest smakowicie!

 

...

 

.....


Marzec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31