Andrzejkowe Punky & Reggae Party

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Salon Optyczny Damian Wojciechowski serdecznie zapraszają na Andrzejkowe Punky & Reggae Party, dwudniowe wydarzenie muzyczne w klimacie punk, reggae i ska, które odbędzie się w dniach 24 i 25 listopada 2017 roku w Lapidarium pod Ratuszem w Sandomierzu.

Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł ( w dniu koncertu)
Karnet dwudniowy - 35 zł

Przedsprzedaż prowadzona jest w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, Sandomierz).

24.11.2017 r. REGGAE PIĄTEK
Start: godz.19.00

Wystąpią:
Ian Boon & The Music (support 1)
Rap-A-Dub Soundsystem & Mouse Riddim Band (support 2)
Gang Bawarii (gwiazda wieczoru)
DJ WuDu

25.11.2017 PUNK SOBOTA
Start: godz. 19.00

Wystąpią:
TeBeG (support 1)
The Trepp (support 2)
Ga – Ga Zielone Żabki (gwiazda wieczoru)

***
IAN BOON & THE MUSIC
Zainspirowany różnorodnymi odmianami muzyki choć nie będący wybitnym gitarzystą Ian odkrył, że pisanie i wykonywanie własnych utworów było dla niego często łatwiejsze niż próba uczenia się i zapamiętywania utworów znanych klasyków. Z gitarą w ręku, zarabiał na studiach grając koncerty solo, w duetach i na ulicach Europy i Azji. Wkrótce po przybyciu do Polski poznał Huberta Madeja, z którym czasami razem grywał. Wypożyczając członków zespołu "Via Rei", w którym grał Hubert, zaczęli ćwiczyć i rozwijać materiał, który Ian przez długi czas wykonywał sam. Niedługo po tym "Ian Boon & the Music" jak zaczęto ich nazywać z tej racji gdyż prócz dwójki naszych bohaterów , występowali z nimi różni muzycy , zagrali swój pierwszy koncert w Tarnobrzegu. Mimo, że koncerty były sporadyczne,  spotkały się z bardzo dobrym odbiorem wśród publiczności. Ian i Hubert pozostali w kontakcie dzieląc miłość i pasje do materiału który razem stworzyli.  

W zespole na chwilę obecną grają: 
Ian Boon – gitara akustyczna , wokal
Hubert Madej – gitara elektryczna
Marek Myszka – gitara basowa
Kacper Rajfur – perkusja
Adrian Gwozdźowski – gitara elektryczna

RAPADUB SOUNDSYSTEM & THE MOUSE RIDDIM BAND
Formacja, która skupia wokól siebie pieśniarzy i nawijaczy zafascynowanych szeroko rozumianą muzyką i kulturą jamajską – a jej głównym obszarem zainteresowanie jest muzyka REGGAE i jej wszlekie rozgałęzienia. W pierwotnej formule opiera sie ona na podkladach muzycznych – okraszanych “scratchem” i efektami przez DJ-ów.
W zalezności od potrzeb przygrywaja formacji 2 sandomierscy Dj-e:
Piotr Krzemień aka DJ FRANCUZ lub
Piotr Kisiński aka DJ WUDU

W zalezności od potrzeb i stanu osobowego formacji na 3-ech w porywach do 5-ciu mikrofonach wystepują głownie:
Damian “Wujek” Wojciechowski
Mateusz “Senior Mata” Pieta
Michał “Sol Jah” Maćkowski

Bywa też tak, że sklad uzupelniają:
Tomasz “Jasny” Sałata
Martyna “MyGreen” Gawlik

24 września 2017 podczas koncertu charytatywnego dla chorej na białaczkę limfatyczną 7 letniej Karinki w Tarnobrzeskim Domu Kultury, istniejacy od 2012 roku Rapadub Soundsystem po raz pierwszy w historii wystapił z zespołem na żywo. Mozliwe to było dzieki “wielkiemu sercu” tarnobrzeskich muzyków – którzy ochoczo przyłączyli sie do akcji zagrania koncertu charytatywnego “dla Karinki”.

Tak oto repertuar Rapadub Soudsystem (w składzie “Wujek”, “Senior Mata” i “Sol Jah”) wzbogacił sie o żywy zespół MOUSE RIDDIM BAND w składzie:
Marek Myszka – gitara basowa
Klaudiusz wolski – perkusja
Adrian Gwozdziowski – gitara elektryczna
Wojciech Kawa – instrumenty klawiszowe
Hubert Madej – gitara elektryczna
Paweł Rutyna – instrumenty perkustyjne , conga, bongosy i “przeszkadzajki

GANG BAWARII
Zespół z samego serca Opolszczyzny. Powstał późną, mroczną jesienią 2015 roku z inicjatywy Piotra Piper i Radka "EMZK" Ciurko w ciemnych piwnicach krapkowickiego SomethingLikeStudio. W niedługim czasie w zespole pojawiają się - Krzysztof "Mrówa" Mrocheń – Michał Bajor Polskiej sceny reggae, oraz kolejni członkowie zespołu – Józek Lippa i Adrian Zimerman. W takim składzie zespół tworzy swoje pierwsze utwory oraz gra pierwsze koncerty.

Na początku 2017 roku do zespołu dołączają Michał Prochera, Michał Bocian, Tomasz Burdzy oraz członek wspomagający - Mariusz Zieliński. Gang Bawarii wzbogaca się o sekcję dętą dzięki czemu brzmienie zespołu dociera do klasycznego roots reggae z zabawnymi ale i często mocnymi tekstami, opowiadającymi o trudach doczesnego życia w IV RP. Zespół w Witamine C ukazuje obraz Świata widziany oczami zwierząt idących na rzeź, w piosence Mamo z kolei skupia się na problemach przemocy w rodzinie. W repertuarze zespołu znajdują się również takie utwory jak Wyspa czy Uśmiech dziewczyny, które sprowadzają się do cudownej, doniosłej miłości oraz uśmiechu, który jest głównym motorem napędowym zespołu. „Na ustach uśmiech miej” i przyjdź na koncert Gangu Bawarii. Innego takiego gangu na polskiej scenie reggae nie uświadczysz!

TeBeG
Zespół pochodzi z Tarnobrzega. Powstał jesienią 2012 roku z inicjatywy trzech przyjaciół. Od początku istnienia Tebeg gra i pozostaje jako trio w składzie:
Artur Zygiert - wokal i gitara basowa
Tomasz Baj - gitara elektryczna
Tomasz Bobrowski - perkusja

Wspomniana trójka przyjaciół to nie muzycy przypadkowi. Perkusi sta Tomasz Bobrowski - grał w legendarnym na tarnobrzeskiej scenie zespole CIĘ ANTINĘ. Tomasz Baj wspołtworzył i grał w takich lokalnych zespołach jak DUSZA i RAPADUB, natomiast Artur Zygiert wspóltworzył zespoły DUSZA i PROJEKT ZION.

TeBeG zadebiutował w październiku 2013 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury, podczas koncertu promującego leksykon i antologię tarnobrzeskiej muzyki - autorstwa Piotra Dumy .

W sierpniu 2014 roku TeBeG zaprezentował się na „CIESZANÓW ROCK FESTIWAL” - podczas finału przeglądu kapel na scenie alternatywnej.

Finalista i laureat „gorącego przeglądu zespołów” w nowej dębie w 2015 roku.

W maju 2013 roku zespół nagrał swoje pierwsze demo (materiał ten został zarejestrowany w sali widowiskowej Środowiskowego Domu Kultury w Tarnobrzegu na tak zwaną *setkę*). Demo to zostało udostępnione w Internecie jako „wirtualna” płyta.
www.fabrykazespolow.pl/zespoly-w-fz/punk/item/99841-tebeg

W 2015 roku nagrany został drugi materiał TeBeG - „TRZY POŁÓWKI JEDNEJ POMARAŃCZY”, który wraz z dwoma utworami nagranymi w studio nagrań w Miejskim Domu Kultury w Nowej Dębie, został wydany w roku 2016.

Obecnie zespół koncertuje i pracuje nad kolejnym materiałem.

THE TREPP
Polski zespół punkrockowy założony w 1986 roku w Jaworznie przez Marcina Kurnika. Od początku łączący punk z elementami reggae, ska oraz cięższych brzmień. W latach 80 zainspirowani punk`iem postanowili grać. pierwszy skład był całkowicie Jaworznicki, a później zespół przeniósł się do Chrzanowa. grali do 92 roku. W 2008 roku reaktywacja "na jeden koncert", później na "jedno nagranie" - okazało się jednak że grają do dzisiaj. Owocem reaktywacji składu jest płyta "prostota wyrazu", kilka kawałków na składankach oraz kilkadziesiąt koncertów, między innymi z takimi zespołami jak: Moskwa, Deuter, GaGa Zielone Żabki, Profanacja, Chupacabras, Rejestracja i wiele innych. 
Udział w festiwalach: Rock Nad Sanem, Punk Not Zgred Fest, Cieszanów Rock Festiwal. 
Industriada The Trepp to czterech gości: wokalista ze scenicznym ADHD, gitarzysta uderzający masywną dłonią wszystkie struny jednocześnie, szalony perkusista oraz basista miażdżący dźwiękiem. Zespół The Trepp na 30 lecie działalności (2016 rok) doczekał się filmu dokumentalnego o zespole zatytułowanego "Dziedzictwo". Zainspirowani Brygadą Kryzys, Dezerterem czy Kultem, od zawsze tworzyli własną wersję punk rocka. Dzięki specyficznemu sposobowi gry Sławka Grucy The Trepp zyskał oryginalny styl i brzmienie. Jedna gitara bez zbędnych solówek brzmi do dziś ciężko. Tej kapeli nie da się umieścić w szufladce... Nietypowi punkowcy. Z irokezem w sercu, antytotalitaryzmem w duszy i szczerym prostym przekazem na sztandarach... The Trepp zawsze byli antytotalitarni. Takie numery jak „Armia Zdradziecka" czy „Czerwony Raj" są tego najlepszym przykładem. Prawdziwym hitem koncertów jest kawałek „Jagódki", bez którego żaden występ zespołu nie może się odbyć.

Aktualny skład The Trepp:
Marcin Kurnik - wokal
Sławek Gruca - gitara
Eryk Gruca - perkusja
Piotr Walczyk – bas

GA - GA ZIELONE ŻABKI
Zielone Żabki to punkowy zespól z Jawora, powstały w 1987 roku. Tworzyli go Smalec, Tomasz Gala "Galik", Marek Miedziński "Mister" i Wojciech Miedziński "Viciu". Na początku zespół nazywał się "Nieelektryczna Grupa Muzyczna". Nieelektryczna Grupa Muzyczna była grupą, dającą akustyczne koncerty na rynku w Jarocinie 1987 r. w składzie Smalec - bas akustyczny, Brambor oraz Mister na gitarach akustycznych, jednak gdy Brambor odszedł z zespołu, nazwa została zmieniona na Zielone Żabki. Zespół koncertował przez dwa lata, podczas których wiele kaset z ich utworami było rozprowadzanych przez młodzież. W 1988 roku Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Zespół grał później koncerty w całej Polsce, a nawet miał nagrać płytę dla jednej z francuskich niezależnych wytwórni - jednak z powodu braku porozumienia w grupie, w 1989 roku zespół rozpadł się. Smalec założył punkowy zespól Ga-Ga, a Mister - Positive Vibration. W latach 1995-96 odbyły się sesje nagraniowe, podczas których została nagrana płyta Lekcja Historii z 20 piosenkami, 5 dodatkowymi nagraniami w formacie MP3 oraz teledyskiem do piosenki "Kultura". W sesjach uczestniczył: Smalec, Mister i Jagat Pita. Płyta ukazała sie w czerwcu 2003 roku. Wtedy to Smalec i Mister wraz z kumplami z Radical News ruszyli w trasę koncertową, przypominając swe utwory na koncertach w polskich miastach. Ga-Ga to zespół punkowy założony w 1991 w Jaworze, po rozpadzie grupy Zielone Żabki. Pierwotny skład: * Mirosław Malec (S'malec) śpiew, gitara; * Piotr Dobosz (Pietka) gitara; * Piotr Wołyniec (Broda) perkusja. W 1992 laureat Festiwalu w Jarocinie. Na kolejnym wystpili już jako goście. W połowie roku 1994 Smalec związał się z Towarzystwem Świadomosci Kryszny, co wyraźnie wpłynęło na muzykę zespołu (szczególnie ostatnia płyta Reinkarnacja). W 1996 roku zespół przestał istnieć, Smalec wraz z Pietką załozyli nową grupę Radical News. W 2005 roku ukazał się album Czas Walki zawierający studyjny materiał nagrany w 1996 roku i nigdy nie publikowany. Teksty Ga-Ga wyrażały radykalne poglądy społeczne Smalca. Były wyrazem rozczarowania i anarchistycznego buntu przeciwko istniejącemu systemowi politycznemu (np: Świnia u Władzy, Faraon czy Marsjanie), niektóre nie odrzegnywały się od przemocy (Siła Za Siłę, Polskie Ulice To Wojna). Ostatnia płyta jest w zupełnie innym tonie, ciągle antysystemowa, lecz metodą walki jest tu rozwój własnej świadomości, a nie bezpośrednia konfrontacja. 1997 zespół zawiesił działalność, żeby w 2005 wystąpić na scenie Kryszny podczas festiwalu Woodstock. Reaktywacja grupy nastąpiła w związku z wydaniem płyty Czas Walki. Dyskografia: * Rebelia (1993) * Oj! Oj! Oj! (1993) * Jarocin '93 (1993) * Reinkarnacja (1995) * Czas Walki (2005) Wraz z reaktywacją w 2005 doszło do połączenia zespołów i powstania jednego składu pod nazwą „Ga-Ga Zielone Żabki". Smalec zaprosił do grania młodych muzyków, udzielających się w zespołach Doomsday i Yersinia Pestis, grających w jaworskim Zamku Piastowskim. W tym składzie zespół nagrał dwie płyty: Fakty i Fikcje (2009), Alternatywne Światy (2011) i zagrał setki koncertów, na których prezentował oldskulowe kawałki Zielonych Żabek i Ga-Gi oraz utwory z nowych płyt takie jak „Rewolucja świadomości", „Pytamy jak", „Królik niedoświadczalny". W latach 2013-2014 doszło do zmian personalnych w zespole: Dawida „Łosia" na bębnach zastąpił Broda (pierwotny perkusista Ga-Gi), a Marcina „Czarnego" na basie Jaffa. W tym składzie zespół kontynuował koncertową działalność a w 2016 nagrał płytę Nowy Porządek. W 2017 roku Smalec obchodzi XXX-lecie punkowego grania. Z tej okazji Ga-Ga Zielone Żabki zagrają wyjątkowe, jubileuszowe koncerty, na których zaprezentują różne oblicza trzydziestoletniej działalności! Na konce
rt w Sandomierzu ekipa przygotowuje specjalną setlistę z dużą ilością kultowych utworów Zielonych Żabek i Ga-Gi.

Obecny skład zespołu:
Smalec - wokal, gitara 
Lisu - gitara 
Jaffa - bas 
Broda - perkusja


Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5