Wyniki konkursu: "Twój pomysł na scenariusz filmowy o Sandomierzu!" – w ramach warsztatów ze Zbigniewem Masternakiem

Sandomierskie Centrum Kultury we współpracy ze Zbigniewem Masternakiem zachęca do zapoznania się z podsumowaniem i wynikami konkursu pn. "Twój pomysł na scenariusz filmowy o Sandomierzu!" w ramach warsztatów scenariuszowym online. Konkurs na najciekawszy synopsis (streszczenie) filmu o Sandomierzu, został poprzedzony zaproszeniem do udziału w warsztatach online, poprowadzonych przez instruktora Zbigniewa Masternaka, których premiera obyła się za pomocą serwisu Youtube w dniu 18 listopada o godz. 18.15. Dziękujemy za zainteresowanie oraz udział warsztatach i konkursie. Zgodnie z Regulaminem udziału w warsztatach online prowadzonych przez Zbigniewa Masternaka pn. „Twój pomysł na scenariusz filmowy o Sandomierzu!” oraz udziału w konkursie, spośród nadesłanych prac, dwie z nich zostały zakwalifikowane do udziału w konkursie. Instruktor w porozumieniu z Sandomierskim Centrum Kultury, zdecydował o przyznaniu równoważnego jakościowo zwycięstwa dwóm projektom: synopsisowi pt. „Korzenie” autorstwa Franciszka Goszczyńskiego z Lublina oraz pracy bez tytułu autorstwa Sylwestra Pieklika z Kleczanowa. Zwycięskie prace zostały ocenione bardzo pozytywnie pod względem jakościowym przez Zbigniewa Masternaka. Instruktor podkreślił widoczny, włożony przez autorów czas w stworzenie projektów oraz przemyślany pomysł. Projekty różnią się między sobą pod względem fabuły, jedna historia toczy się w czasach współczesnych, druga w przeszłości. Oba streszczenia zawierają początek, rozwinięcie i zakończenie, jak również wyrazistych bohaterów, pierwszoplanowych ale również drugiego i trzeciego planu. Obie prace stanowią obiecującą podstawę do stworzenia scenariusza filmowego, którego sandomierskie krajobrazy i historie, doskonale sprawdziłyby się jako filmowe kadry i tło dla fabuły. Zachęcamy do zapoznania się z nagrodzonymi projektami, które znajdują się do pobrania poniżej.

Trzymamy mocno kciuki za zwycięzców i mamy nadzieję, że jest to pierwszy krok do spełnienia marzeń pracy w świecie filmu!

Laureaci zostaną nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, książkami autorstwa Zbigniewa Masternaka oraz możliwością prywatnych konsultacji swojego projektu z autorem. Sandomierskie Centrum Kultury o sposobie odbioru nagród, powiadomi zwycięzców w wiadomości prywatnej. Dziękujemy za udział w warsztatach i konkursie!

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom!

Zgodnie z Regulaminem udziału w warsztatach online prowadzonych przez Zbigniewa Masternaka pn. „Twój pomysł na scenariusz filmowy o Sandomierzu!” oraz udziału w konkursie pod poniższym linkiem znajdą Państwo nagranie autorstwa Zbigniewa Masternaka podsumowujące konkurs:  https://fb.watch/2r45ZGq0xG/

 Grudzień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1